Frauda sistemului de sănătate în valoare de 2,4 milioane de lei ar fi fost iniţiată de către un grup infracţional, în frunte cu administratorul unei clinici private din municipiul Ploieşti, potrivit Agerpres.Conform unui comunicat transmis, joi, de Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Prahova, poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Ploieşti, împreună cu procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - ...
Servicii medicale fictive și decontări ilegale. Anchetă de amploare la o clinică privată
- de Cuget Liber
- 2026/06/18 12:34
