La 16 ani, a furat două mașini într-o singură noapte și a plecat la plimbare fără permis

La 16 ani, a furat două mașini într-o singură noapte și a plecat la plimbare fără permis

Un adolescent de 16 ani a fost reținut de polițiști după ce ar fi furat două autoturisme în aceeași noapte și le-ar fi condus pe drumurile publice, deși nu deține permis de conducere.Potrivit anchetatorilor, primul autoturism ar fi fost sustras din localitatea Husasău de Tinca, unde era parcat neasigurat, cu cheile în contact. După ce a condus mașina până într-o altă localitate, tânărul ar fi abandonat-o.Câteva ore mai târziu, acesta ar fi intrat în curtea unei locuințe ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber