Florin Mitroi joacă tare pe cartea Spitalului „Mama și Copilul”. „Mă ofer să botez primul copil născut acolo”

Florin Mitroi joacă tare pe cartea Spitalului „Mama și Copilul”. „Mă ofer să botez primul copil născut acolo”

Proiectul Spitalului „Mama și Copilul” de la Constanța merge mai departe, în ciuda tuturor semnelor de întrebare care planează asupra marilor investiții publice. Președintele Consiliului Județean Constanța, Florin Mitroi, insistă că termenul asumat, anul 2027, rămâne în picioare și că unitatea medicală va fi finalizată. Pentru a sublinia câtă încredere are în proiect, Mitroi a mers și mai departe: a declarat că este dispus să boteze primul copil care se va naște ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber