Fenomen dublu la Constanța. Unii se debranșează, alții vor să revină la termoficare

Fenomen dublu la Constanța. Unii se debranșează, alții vor să revină la termoficare

Societatea de Termoficare din Constanța se confruntă în continuare nu doar cu solicitări de debranșare din partea locatarilor, dar mai nou și cu cereri de rebranșare la sistemul centralizat de încălzire, pe fondul unor schimbări de opțiuni energetice la nivelul consumatorilor și al costurilor de întreținere.Directorul Termoficare Constanța, Teodor Popa, afirmă că instituția gestionează ambele tipuri de solicitări, însă în ceea ce privește debranșările individuale ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber