Adrian Veștea a anunțat că nu va mai candida, la Congresul de duminică, pentru șefia partidului, pentru că nu vrea să gireze „acest simulacru democratic prin care se instalează dictatura în partid”.Totodată, el spune că ia în considerare toate demersurile de contestare statutară și legală a Congresului de duminică, după votul de învestitură.''Precizez faptul că eu consider profund anormal refuzul prelungirii cu o săptămână a termenului pentru Congres. Era o ...
Adrian Veștea iese din cursa pentru șefia PNL și acuză jocuri de culise
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 19:05
