Conflict deschis între ginecologi și conducerea Spitalului Județean Constanța. Va fi sesizat Colegiul Medicilor?

Conflict deschis între ginecologi și conducerea Spitalului Județean Constanța. Va fi sesizat Colegiul Medicilor?

Tensiunile escaladează între medicii din secțiile de Obstetrică-Ginecologie și conducerea Spitalului Clinic Județean de Urgență (SCJU) Constanța, după decizia de reorganizare a liniilor de gardă. Cadrele medicale susțin că măsura afectează direct capacitatea de gestionare a urgențelor și avertizează că vor apela la instituțiile competente dacă situația nu este reevaluată.„Protestul nostru nu priveşte un număr abstract de linii, ci faptul concret că linia transferată ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber