Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, a declarat joi, după ce a fost audiat de procurorii DNA, că este nevinovat şi că doreşte să-şi ducă mandatul de la Primăria Generală până la capăt."Nu am nimic de ascuns. Sunt încrezător că acest proces va scoate adevărul la iveală. Sunt nevinovat. Am văzut învinuirile care mi se aduc. Ei (procurorii DNA, n.r.) vor comunica ce se întâmplă şi voi comunica şi eu puţin mai târziu. Ce pot să zic este că de acum înainte ...
