O brașoveancă a născut tripleți la maternitatea din Sibiu (Social)

Doi băieți și o fetiță au venit ieri pe lume la maternitatea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu, în urma unei operaţii prin cezariană efectuată de către Dr. Ioan – Olimpiu Mureșan, medic primar specialitatea obstetrică-ginecologie.   Nașterea s-a realizat prematur datorită ruperii membranelor. ”Cei trei nou-născuţi, doi băieți și o fată au fost aduși pe lume de o femeie de 28 de ani din județul Brașov.   Copiii sunt primii tripleți născuți la maternitatea SCJU Sibiu din anul 2013 încoace. Cei...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau