Prinşi „cu mâţa-n sac” (Eveniment)

Doi braşoveni trebuie să răspundă în faţa legii după ce au fost prinşi, de poliţişti, în timp ce transportau lemn tăiat ilegal dintr-o pădure din Zărneşti.   Oamenii legii au organizat, ieri, mai multe acţiuni pentru  depistarea persoanelor care taie ilegal şi sustrag material lemnos din fonduri forestiere, precum și pentru controlul transportului materialului lemnos.   Potrivit unui comunicat al IPJ Braşov, în timpul controalelor, polițiștii din Zărnești au depistat, în zona Brebina, doi localnici care...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau