Zeci de angajaţi ai Uzinei R din Feldioara au pichetat, astăzi, sediul Prefecturii Braşov. Oamenii sunt nemulţumiţi de actuala conducere a Companiei Naţionale a Uraniului (CNU) care, spun ei, nu vrea să salveze societatea, iar uzina de prelucrare a minereului uranifer este la un pas de închidere. În aceste condiţii, angajaţii de la Feldioara cer demisia directorului CNU, Constantin Dorin Adam . În...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/07 00:00
