Angajaţii Uzinei R au pichetat Prefectura Braşov (Social)

Zeci de angajaţi ai Uzinei R din Feldioara au pichetat, astăzi, sediul Prefecturii Braşov.   Oamenii sunt nemulţumiţi de actuala conducere a Companiei Naţionale a Uraniului (CNU) care, spun ei, nu vrea să salveze societatea, iar uzina de prelucrare a minereului uranifer este la un pas de închidere.   În aceste condiţii, angajaţii de la Feldioara cer demisia directorului CNU, Constantin Dorin Adam . În...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau