Creşterea gradului de siguranţă în şcoli, prioritate zero pentru Prefectura Braşov (Social)

Prefectul de Braşov, Ciprian Băncilă, dă asigurări că prioritatea zero a instituţiei pe care o conduce este creşterea gradului de siguranţă în şcoli.   În acest context, reprezentantul Guvernului în teritoriu spune că a solicitat întărirea pazei în şcoli, modificarea  regulamentelor de ordine interioară, de la nivelul unităţilor de învăţământ,  bani  pentru asigurarea pazei  sau instalarea  de sisteme video, dar şi verificări în magazinele din apropierea şcolilor....


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau