Trei agenţi economici din Braşov au fost sancţionaţi cu amenzi usturătoare pentru că au încălcat legea privind protecţia mediului. Poliţiştii Direcţiei Arme, Explozivi şi Substanţe Periculoase au efectuat, în ultima lună, sute de controale în Bucureşti şi în alte 20 de judeţe, printre care şi Braşovul, pentru prevenirea faptelor penale şi contravenţionale la regimul substanțelor și deșeurilor periculoase. Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Braşov, comisarul şef Liviu Naghi, în...
Amenzi de 30 de mii de lei pentru infracţiuni la Legea privind protecţia mediului (Eveniment)
- de Brasovul tau
- 2016/09/09 00:00
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/08 00:00
