Agenţia Naţională Antidrog: Unul din trei elevi de 16 ani a fumat cel puţin o ţigară în ultima lună (Social)

Un studiu realizat de Agenţia Naţională Antidrog arată că aproape o treime dintre adolescenţii care au împlinit vârsta de 16 ani au fumat cel puţin o ţigară în ultimele 30 de zile, iar aproape 20% dintre aceştia fumează zilnic, deşi legea interzice vânzarea de tutun către minori, notează Mediafax.   Studiul realizat de Agenţia Naţională Antidrog în 2015, pe un eşantion de 3.500 de elevi, arată că 51,7% dintre adolescenţii cu vârste de până în 16ani au fumat cel puţin o ţigară de-a lungul...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau