Monica Niculescu s-a calificat in finala turneului de la Seul (Sport)

Monica Niculescu si-a continuat evolutia impresionanta din Coreea de Sud, romanca reusind sa se califice in finala turneului WTA de la Seul.   In penultimul act al competitiei, sportiva noastra a dispus in doua seturi, scor 6-0, 6-4, de chinezoaica Shuai Zhang, locul 40 in clasamentul WTA si cap de serie numarul 3.   Partida, una dominata de reprezentanta Romaniei, a durat numai o ora si un sfert.In marea finala, Monica o va intalni pe iberica Lara Arruabarrena, cea care a eliminat-o pe...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau