Toți iubitorii de munte, tradiții și mâncare naturală, sunt așteptați în perioada 1 - 2 octombrie la sărbătoarea tradițională ce simbolizează sfârșitul anului pastoral, Răvășitul oilor, ce se va desfășura, ca în fiecare an, la Bran, pe Platoul Inima Reginei. Cei care vor veni la această manifestare vor avea ocazia să participe la un festival folcloric şi, mai ales, să mănânce pe săturate preparate specifice obţinute din gospodăriile zonei Bran: pastramă de oaie, bulz şi brânzeturi de tot felul, stropite cu must din...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/09/23 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/23 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/23 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/09/23 00:00
