Dragoste cu năbădăi: Telciu ar vrea din nou cu Aquabis! Totuși, Aquabis a depus plângere penală și telcenii beau tot apă nepotabilizată

Situația dintre Telciu și operatorul Aquabis Bistrița rămâne la fel de tensionată. Decât să plătească investiția către Minister, Telciu ar accepta mai degrabă să colaboreze cu Aquabis. Singurul lucru clar este că telcenii beau apă nepotabilizată, iar Aquabis a depus o plângere penală pentru furt de apă. De ani de zile, comuna Telciu și operatorul […] The post Dragoste cu năbădăi: Telciu ar vrea din nou cu Aquabis! Totuși, Aquabis a depus plângere penală și telcenii beau tot apă nepotabilizată appeared first on Bistriteanul - Afla primul.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul