A explodat numărul de cazuri de COVID, la începutul toamnei. Din puțin peste 500 de cazuri înregistrate de la începutul anului, mai bine de jumătate au fost raportate în septembrie. Odată cu venirea sezonului de toamnă, afecțiunile respiratorii își fac și ele simțite prezența. Pe lângă IACRS și gripă, COVID-ul a devenit ”o boală de […] The post Anca Andrițoiu, șefa DSP: Peste jumătate din cazurile de COVID din acest an au fost raportate în luna septembrie appeared first on Bistriteanul - Afla primul.
Anca Andrițoiu, șefa DSP: Peste jumătate din cazurile de COVID din acest an au fost raportate în luna septembrie
- de Bistriteanul
- 2025/09/22 09:10
