Interventie de urgenta intr-un tren InterCity! A fost sesizata Politia Transporturi

Interventie de urgenta intr-un tren InterCity! A fost sesizata Politia Transporturi

Azi, 20 iunie 2026, politistii din cadrul Postului de Politie Transporturi Feroviare Ramnicu Sarat au intervenit in urma unei sesizari primite din partea sefului trenului InterCity 561, care a semnalat prezenta unui calator ce nu detinea legitimatie de calatorie, consuma bauturi alcoolice si fuma in tren, provocand disconfort celorlalti pasageri.Totodata, acesta a informat ca persoana in cauza ar avea asupra sa un cutit.In urma verificarilor efectuate la sosirea trenului in statia Ramnicu Sarat, ...


Citește articolul complet pe Ziua de Constanta

Alte știri din Ziua de Constanta