Astazi, 19 iunie 2026, a fost semnat un protocol de colaborare tripartit care marcheaza un nou pas in procesul de valorificare a patrimoniului cultural national, avand ca obiectiv reintegrarea Vilei Regale a Reginei Maria din Mamaia in circuitul cultural, turistic si educational local, regional si national. Documentul stabileste cadrul de cooperare intre Ministerul Culturii, Primaria Constanta si societatea de interes public Patrimoniu Constanta Litoral S.R.L., entitate aflata sub autoritatea Co ...
FOTO. Pas istoric pentru Constanta: A fost semnat protocolul pentru reintegrarea Vilei Regale din Mamaia in circuitul turistic
- de Ziua de Constanta
- 2026/06/19 17:56
