Femei ale Marii Uniri deschide sezonul spectacolelor cu statui vivante in centrul Constantei

Femei ale Marii Uniri deschide sezonul spectacolelor cu statui vivante in centrul Constantei

Primaria Constanta anunta reluarea spectacolelor cu statui vivante pe strada Stefan cel Mare, intr un eveniment care marcheaza inceputul unei veri dedicate artei in aer liber.Astazi, de la ora 18:00, centrul orasului devine scena pentru spectacolul bdquo;Femei ale Marii Unirirdquo;, o reprezentatie care aduce in fata publicului personaje istorice interpretate prin costume elaborate si momente de teatru stradal.Evenimentul face parte din seria de activitati culturale de vara organizate in spatiul ...


Citește articolul complet pe Ziua de Constanta

Alte știri din Ziua de Constanta