Premierul desemnat, Adrian vestea a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj dupa ce guvernul propus a picat la vot in Parlament. Votul de astazi nu a fost cel pe care l am sperat pentru Romania. Dar votul este suveran si il respect.Nu am cerut aceasta pozitie pentru o functie ci am acceptat o pentru ca tara are nevoie de stabilitate, nu de blocaj. Asta ramane valabil indiferent de rezultatul de azi.47 de zile fara guvern ne costa deja prea mult: fonduri europene, incredere, timp pe care nu l ma ...
Adrian Vestea, reactie dupa ce guvernul a picat in Parlament - Votul de astazi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru Romania“
- de Ziua de Constanta
- 2026/06/22 20:52
