Jandarmeria Dâmbovița, alături de copii în „Orășelul Copiilor” din Parcul Chindia

Parcul Chindia a fost animat de voie bună și curiozitate, odată cu desfășurarea evenimentului „Orășelul Copiilor”, organizat de Școala Primară Adventistă Târgoviște. Jandarmii dâmbovițeni au fost prezenți alături de cei mici pentru a le prezenta într-un mod interactiv și prietenos rolul și misiunile Jandarmeriei. Zeci de copii, însoțiți de părinți, au avut ocazia să exploreze […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita