A început  Evaluarea Națională! În Dâmbovița, 229 de candidați au absentat la proba scrisă la Limba și literatura română!

Luni 23 iunie a început  Examenul de Evaluare Națională pentru absolvenții clasei a VIII-a, un proces care se va finaliza pe 10 iulie 2025, odată cu afișarea rezultatelor finale. Conform ISJ Dâmbovița, la cele 110 centre de examinare din județ au fost înscriși  3981 de absolvenți. La  prima probă – Proba scrisă la Limba și literatura […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita