Ministrul Educației nu vede nicio problemă în creșterea normei didactice: „Eu, ca profesor, aș prefera, din cele 40 de ore, să predau cât mai mult”

Ministrul Educației nu vede nicio problemă în creșterea normei didactice: „Eu, ca profesor, aș prefera, din cele 40 de ore, să predau cât mai mult” Ministrul Educației despre creșterea normei didactice: „Eu, ca profesor, aș prefera, din cele 40 de ore, să predau cât mai mult” Ministrul Educației, Daniel David, a declarat că majorarea normei didactice de la 18 la 20 de ore pe săptămână nu este un lucru neobișnuit, chiar și în țările vestice: „A trece de la 18 […] Ministrul Educației nu vede nicio problemă în creșterea normei didactice: „Eu, ca profesor, aș prefera, din cele 40 de ore, să predau cât mai mult”


Citește articolul complet pe Unirea

Alte știri din Unirea