Explicația ministrului Agriculturii pentru creșterea deficitului: Românii mănâncă prea mult avocado și mozzarella, în loc de „roșii și brânză de la țărani”

Explicația ministrului Agriculturii pentru creșterea deficitului: Românii mănâncă prea mult avocado și mozzarella, în loc de „roșii și brânză de la țărani” Ministrului Agriculturii a găsit cauza creșterii deficitului: Românii mănâncă prea mult avocado și mozzarella, în loc de „roșii și brânză de la țărani” Florin Barbu, ministrul Agriculturii, a atras atenția asupra obiceiurilor de consum ale românilor, spunând că avocado a ajuns pe primul loc în topul importurilor de fructe și legume. „Dacă vrem să mâncăm […] Explicația ministrului Agriculturii pentru creșterea deficitului: Românii mănâncă prea mult avocado și mozzarella, în loc de „roșii și brânză de la țărani”


Citește articolul complet pe Unirea

Alte știri din Unirea