Sute de persoane au cerut, la Timişoara, „Stop joc, penalilor!”

În jur de 1500 de persoane au ieşit în stradă, la Timişoara, să protesteze  faţă de modificările aduse de majoritatea parlamentară PSD-ALDE Codului de Procedură Penală.   Protestatarii s-au adunat miercuri seara, în Piaţa Victoriei, cu pancarte, cu steaguri – al României şi al Uniunii Europene–, cu tobe şi vuvuzele, scandând „Justiţie, nu corupţie”, „Legea-i lege pentru toţi, nu e lege pentru hoţi”, „DNA să vină să vă ia”, „Să vă fie frică, ţara se ridică!”, „Parlament penal, marş la tribunal!”, „Aţi reuşit, ne-aţi unit”, „Jos Tăriceanu, Dragnea şi Dorneanu”, „Hoţii, hoţii”, „PSD, ciuma roşie”. În piaţă a fost adus şi... The post Sute de persoane au cerut, la Timişoara, „Stop joc, penalilor!” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis