Un miting de protest împotriva modificărilor aduse de parlamentarii PSD-ALDE Codului de Procedură Penală este programat pentru azi, la Timişoara. Acesta va avea loc între orele 20 şi 23, în Piaţa Victoriei. Protestul, sub titlul „Stop joc, penalilor!”, este organizat, în mai multe oraşe din ţară concomitent, de câteva asociaţii civice: Rezistenţa, Insistăm, Iniţiativa Timişoara, Iniţiativa România şi VăVedem din Bucureşti. „Am intrat în etapa finală a bătăliei pentru viitorul României. Avem de ales între un stat de drept și un stat banditesc. Ieșiți în stradă, pe 20 iunie, în fața fiecărei Prefecturi din fiecare județ. Ieșiți și spuneți... The post Timişorenii, invitaţi să spună „Stop joc, penalilor!” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
