Compania Naţională de Investiţii a aprobat construcţia Sălii Polivalente Timişoara în zona Aleii Ripensia, lângă Stadionul „Dan Păltinişanu”. „Sala Polivalentă de 16.000 de locuri se va construi la Timişoara, pe ultima locaţie propusă de mine, imediat lângă Stadionul «Dan Păltinişanu»”, a anunţat, în această dimineaţă, pe contul său de pe o reţea de socializare, primarul Nicolae Robu. Compania Naţională de Investiţii i-a transmis primarului Nicolae Robu că a aprobat construcţia Sălii Polivalente Timişoara în zona Aleii Ripensia. În acest sens a fost emis deja Ordinul Ministrului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice. „Primăria Timișoara mulțumește decidenților pentru prevalența raţiunii în... The post Sala Polivalentă de 16.000 de locuri va fi construită la Timişoara, nu la Giroc first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
