Un contract privind construirea, în Giroc, a patru blocuri ANL, a fost semnat azi, la Consiliul Judeţean Timiş. O parte din locuinţe sunt pentru angajaţii MApN. Alte locuinţe ANL se construiesc la Jimbolia. Președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra, și directorul general al Agenției Naționale pentru Locuințe, Andrei Țurcanu, au semnat azi, la Timişoara, un contract privind construirea, în Giroc, a 88 de apartamente pentru tineri, în patru blocuri tip ANL. Investiția are o valoare de 15 milioane de lei, fonduri ANL, iar termenul de finalizare este de 24 de luni de la ordinul de începere a lucrărilor, care... The post Locuinţe ANL, construite la Giroc şi la Jimbolia first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
