Primăria Timişoara încurajează utilizarea bicicletei ca mijloc de transport în oraş

Primăria Timişoara este singurul oraş din România care participă la campania europeană Social Biking Challenge, o iniţiativă a Comisiei Europene pentru a încuraja utilizarea bicicletei ca mijloc de transport în oraş.   Campania Social Biking Challenge debutează în prima zi a Săptămânii Mobilităţii Europene, adică în 16 septembrie. Timişoara este singurul oraş din România care participă la campanie, coordonatorul local al campaniei fiind Direcţia Edilitară a Primăriei. Începând de astăzi, cei interesaţi pot accesa aplicaţia BikePrints pe telefon, pentru a participa la Social Biking Challenge, care se va derula în perioada 16 septembrie – 6 octombrie. Social Biking Challenge durează... The post Primăria Timişoara încurajează utilizarea bicicletei ca mijloc de transport în oraş first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis