Acord de colaborare între Consiliul Judeţean Timiş şi Universitatea Politehnică Timișoara

Foto: Eye in the Sky Consilierii județeni au aprobat prelungirea unui acord-cadru de colaborare cu Universitatea Politehnică Timișoara.   Consiliul Judeţean Timiș și Universitatea Politehnică au prelungit Acordul-cadru de colaborare care fusese semnat în 2016, pentru o perioadă de doi ani. Documentul are ca obiective generale intensificarea activităţilor de cercetare-dezvoltare şi promovarea transferului tehnologic, promovarea unor programe de formare continuă – studii postuniversitare şi masterale, doctorate, teme de cercetare, asigurarea cadrului pentru efectuarea practicii şi a unor activităţi aplicative de către studenţii UPT, dezvoltarea infrastructurii de cercetare și a resursei umane angajate în cercetare şi producţie şi înfiinţarea de laboratoare... The post Acord de colaborare între Consiliul Judeţean Timiş şi Universitatea Politehnică Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis