Consiliul Județean Timiș anunță că va demara construcția unui centru de colectare a legumelor și fructelor, laTomnatic. Acesta este un proiect-pilot care să vină în sprijinul agricultorilor din județ. După discuții prelungite mă bucur că toată lumea a înțeles importanța strategică a unei asemenea investiții și în plenul Consiliului Județean Timiș am reușit promovarea unei hotărâri în acest sens”, declară președintele CJ Timiș, Călin Dobra. Acesta mai spune că, prin vot, a fost preluat în patrimoniul CJ Timiș terenul necesar construcției, pasul următori fiind studiul de fezabilitate. Președintele CJ Timiș estimează că anul viitor să fie deja semnat contractul... The post Timișul va avea un centru de colectare a legumelor și fructelor first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
