Estacada de pe Calea Martirilor, demolată

Ieri, folosind două macarale imense, angajaţi ai Colterm au dat jos partea orizontală a porții de la intersecția dintre Calea Martirilor şi b-dul Mareșal C-tin Prezan. Azi vor fi îndepărtate cele două componente verticale, iar de mâine va începe amenajarea intersecției, realizată de firma Superconstruct. Estacada a adăpostit conductele de termoficare, carem recent, au fost introduse în subteran. Circulația în această zonă va reveni la normal cel mai târziu sâmbătă, 8 septembrie, când este termenul limită de finalizare a lucrărilor de demolare a estacadei, anunţă Colterm. Iar primarul Nicolae Robu declară că, până la sfârșitul lunii septembrie, toate lucrările vor... The post Estacada de pe Calea Martirilor, demolată first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis