Mai mult de 30 de profesori și învățători de la Şcoala primară „Nikolaus Lenau”, din Timişoara, intră mâine în greva japoneză, în semn de protest față de o ordonanță de guvern intrată în vigoare cu zece zile înainte de începerea anului școlar. O învățătoare de la Şcoala primară „Nikolaus Lenau”, din Timişoara, cu predare în limba germană maternă, anunță că învățători și profesori vor fi mâine în greva japoneză. „Protestăm împotriva ordonanţei care ne interzice să mai predăm disciplina Limba română la clasele pregătitoare şi I – IV, pe motivul că n-am fi calificaţi (fals) şi pentru că nu... The post Şcoala primară „Nikolaus Lenau”, din Timişoara, în greva japoneză first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
