Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Călin Dobra, anunţă că este în curs de finalizare procedura de semnare a contractului de proiectare a unei noi clădiri pentru Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean Timişoara. În urma acesteia, va fi stabilită valoarea totală a proiectului. Călin Dobra, președintele Consiliului Județean Timiș, anunţă că a avut, ieri, o întâlnire cu reprezentanți ai Ministerului Sănătății, pe tema proiectului de construire a unui noi clădiri pentru Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brânzeu”, din Timișoara. Clădirea, care va beneficia şi de un helioport, urmează să fie construită... The post Noua clădire pentru Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Timişoara intră în proiectare first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Noua clădire pentru Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Timişoara intră în proiectare
- de Timpolis
- 2018/07/25 09:16
