Echipa Facultății de Drept a Universităţii de Vest din Timișoara s-a situat pe locul II la concursul studenţesc național în domeniul dreptului, Hexagonul Facultăților de Drept. La ediţia de anul acesta a Hexagonului Facultăților de Drept, Facultatea de Drept a Universităţii de Vest din Timișoara a câştigat locul II şi s-a situat pe podium la toate probele ştiinţifice: echipa de Drept constituțional, formată din Alexandra Olariu şi Alexandra Modrea și coordonată de lect. dr. Andreea Verteș-Olteanu, a ocupat locul I; echipa de Drept civil, formată din Sena Birgean și Geanny Mărinică și coordonată de drd. Maximilian-Andrei Druță, a ocupat... The post Locul doi naţional, pentru Universitatea de Vest din Timişoara, în Hexagonul Facultăților de Drept first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
