Orchestra și Corul Forțelor Terestre Americane Staționate în Europa concertează la Timișoara

Un concert inedit, susținut de Orchestra și Corul Forțelor Terestre Americane Staționate în Europa, va avea loc la Filarmonica Banatul.   Concertul de la Timișoara are loc în această seară, de la ora 19, la Filarmonica Banatul. Concertul va include piese celebre compuse de Aaron Copland, Bela Bartok şi Leonard Berstein. Orchestra, aflată sub comanda locotenentului colone Dwayne Milburn, este staţionată în Sembach, Germania, şi a fost înfiinţată în 1940. Aceasta este compusă din 65 de grupuri de concert şi fanfară, 35 de grupuri pentru muzică de ceremonie, grupurile de jazz Usareur Standard, trupa de muzică dixie Rhine River Ramblers,... The post Orchestra și Corul Forțelor Terestre Americane Staționate în Europa concertează la Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis