După doi ani de luptă pentru Timișoara, iată că problema vaporașelor este foarte, foarte aproape de rezolvare. E realist să sperăm că, de 1 iunie, vom putea naviga din plin, pe Bega, anunță primarul Timișoarei. „Ziua de 28 mai va rămâne în istoria orașului drept ziua în care, după mai bine de o jumătate de secol, pe Bega s-a navigat din nou”, a scris primarul Timișoarei, Nicolae Robu, pe contul său de Facebook. Din păcate, spune el, aceasta n-a putut marca și inițierea în oraș a transportului public pe apă, ca transport intraurban regular și de agrement. Și asta,... The post Nicolae Robu: „Din 1 iunie vom putea naviga din plin, pe Bega” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
