Victor Rebengiuc şi Mariana Mihuţ, la Timişoara, într-un spectacol-eveniment, „Regele moare”

Victor Rebengiuc şi soţia sa, Mariana Mihuţ, vor juca la Timişoara în Regele moare, un spectacol după piesa omonimă a lui Eugène Ionesco.   Regele moare, un spectacol al Teatrului Naţional din Bucureşti, după piesa de teatru omonimă a lui Eugène Ionesco, va fi jucat în Sala Operei Naţionale Române din Timişoara, luni, 14 mai, de la ora 20. Rolul principal, Regele Bérenger întâiul, este interpretat de Victor Rebengiuc, iar soţia sa, Mariana Mihuţ, interpretează rolul Reginei Marguerite, prima soţie a lui Bérenger. Textul, spun reprezentanţii TNB, este cea mai caldă, înduioșătoare și sinceră mărturisire a omului Eugène Ionesco despre... The post Victor Rebengiuc şi Mariana Mihuţ, la Timişoara, într-un spectacol-eveniment, „Regele moare” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis