Alpinistul timișorean Horia Colibășanu a ajuns în Nepal. Aceasta este cea de a 20-a expediție internațională a lui şi cea de-a 15-a în Himalaya. Horia Colibășanu a ajuns, ieri, în Nepal, unde s-a întâlnit și cu autorităţile naţionale, pentru a finaliza documentaţia pentru expediţia din acest an: deschiderea unei rute noi pe Everest. După aterizarea pe cel mai periculos aeroport din lume, din oraşul Lukla, situat la 2800 de metri altitudine, a început trekkingul pe Valea Khumbu, anunţă Horia Colibăşanu pe pagina sa de socializare. Partenerul de expediţii a lui Horia, Peter Hámor, a ajuns şi el în Nepal,... The post Horia Colibășanu a ajuns în Nepal first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
