O expoziție de fotografii care surprind momente ale satului bănățean în diferite anotimpuri este expusă la Aeroportul Internaţional Timişoara. Sala de așteptare din zona “Plecări interne” a Aeroportului Internaţional Timişoara este gazda expoziției de fotografie Al cincilea anotimp, realizată de Borco Ilin, de la Muzeul Satului Bănățean. Expoziţia va sta deschisă de azi până în 5 mai. “Este un anotimp care, în fiecare dintre noi, se întoarce mereu la el acasă. În care ai nevoie de ochi, să simți și de inimă, să vezi. Pe verande ne ordonăm gândurile. Prin verandă intrăm în casa noastră ca în propria inimă,... The post Pasagerii de pe Aeroportul Timişoara pot admira satul bănățean tradiţional, în imagini inedite first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
