Premierul Viorica Dăncilă anunţă că va veni la Timişoara: „Timișul este extrem de important pentru Guvern”

Președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra, a avut, astăzi, o întrevedere cu premierul României, Viorica Dăncilă. Întâlnirea s-a desfăşurat la Palatul Victoria și a vizat teme legate de proiectele majore de investiții ale județului Timiș, transmit reprezentanţii CJ Timiş.   Călin Dobra, președintele Consiliului Județean Timiș, anunţă că i-a primului-ministru Viorica Dăncilă lansat invitația de veni la Timișoara, în contextul derulării proiectului Timișoara Capitală Culturală Europeană 2021. “În cadrul discuției de astăzi, doamna prim-ministru și-a arătat disponibilitatea ca Guvernul să susțină acest proiect important pentru întreaga comunitate din județul Timiș. Discuțiile s-au axat și pe dezvoltarea infrastructurii rutiere și sportive,... The post Premierul Viorica Dăncilă anunţă că va veni la Timişoara: "Timișul este extrem de important pentru Guvern" first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis