Oficialii Universităţii de Vest din Timişoara spun că responsabilă pesntru starea de degradare în care este clădirea Facultății de Muzică, din caure zilele trecute s-au desprins bucaţi de tencuială, este Primăria. După topirea ultimei zăpezi din acest sezon, într-una din curţile interioare ale Facultăţii de Muzică a Universităţii de Vest din Timişoara au început să se dezlipească bucăţi de tencuială, iar un grilaj metalic a cedat şi a căzut la mai puţin de un metru de un grup de studenţi. La câteva zile după aceea, săptămâna trecută, o bucată de tencuială i-a căzut în cap unui cadru didactic al... The post Universitatea de Vest: „Am înștiințat Primăria, în repetate rânduri, despre starea precară a clădirii Facultăţii de Muzică” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
