Un nou eveniment din cadrul seriei „Conferințele miniștrilor”, organizate de Universitatea de Vest din Timişoara, va avea loc mâine. Invitat este Mircea Geoană. Dezbaterea, a doua din ciclul „Conferințele miniștrilor”, va avea loc vineri, 30 martie, de la ora 14, în Aula Magna a Universităţii de Vest din Timişoara, fiind susţinută de Mircea Geoană, fost președinte al Senatului României (2008-2011), ministru al Afacerilor Externe (2000-2004) și fost ambasador al României în Statele Unite (1996-2000), fondator și președinte în exercițiu al Institutului Aspen România. Acesta ca temă a prelegerii: Capcana mediocrității. Gânduri în preajma Centenarului. „Centenarul, dincolo de festivism, spre... The post Mircea Geoană conferenţiază la Universitatea de Vest din Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
