Mircea Geoană conferenţiază la Universitatea de Vest din Timişoara

Un nou eveniment din cadrul seriei „Conferințele miniștrilor”, organizate de Universitatea de Vest din Timişoara, va avea loc mâine. Invitat este Mircea Geoană.   Dezbaterea, a doua din ciclul „Conferințele miniștrilor”, va avea loc vineri, 30 martie, de la ora 14, în Aula Magna a Universităţii de Vest din Timişoara, fiind susţinută de Mircea Geoană, fost președinte al Senatului României (2008-2011), ministru al Afacerilor Externe (2000-2004) și fost ambasador al României în Statele Unite (1996-2000), fondator și președinte în exercițiu al Institutului Aspen România. Acesta  ca temă a prelegerii: Capcana mediocrității. Gânduri în preajma Centenarului. „Centenarul, dincolo de festivism, spre... The post Mircea Geoană conferenţiază la Universitatea de Vest din Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis