La Dudeștii Vechi va avea loc, în luna mai, prima ediție a Embargo Fest, un “remember” al anilor ’90 când, în timpul embargoului impus fostei Iugoslavii, mare pare din populaţia din zona de vest a ţării, care se afla la graniţă cu Serbia, a trăit din micul trafic, cu muzica şi produsele din fosta Iugoslavie. Embargo Fest va avea loc în 18 – 20 mai, în incinta stadionului de fotbal “Hristo Stoichkov”, din Dudeștii Vechi. „Embargo Fest este un «remember» al anilor ’90, când o rezoluţie ONU a cerut tuturor statelor să impună sancţiuni economice Republicii Federale Iugoslavia. România... The post Embargo Fest, un festival inedit, la doar zece kilometri de graniţa cu Serbia first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
