Clinica de Mari Arși din Timișoara a primit două paturi de terapie intensivă

Spitalul Județean din Timișoara a primit de la Ministerul Sănătății două paturi de terapie intensivă pentru Clinica de Mari Arși, potrivit Radio Timişoara.   “Au venit două paturi noi de terapie intensivă pentru marii arşi şi urmează să se stabilească dacă sunt conforme cu cerinţele specialiştilor de la Clinica de Mari Arşi a Spitalului Judeţean. Ele nu au fost încă recepţionate, pentru că noi am trimis un necesar de aparatură medicală şi nişte caracteristici, iar calitatea pe care am transmis-o vrem să fie respectată în totalitate”, declară managerul Spitalului Judeţean Timişoara, dr. Marius Craina (foto). Comisia de evaluare şi recepţie... The post Clinica de Mari Arși din Timișoara a primit două paturi de terapie intensivă first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis