Studenții timișoreni, invitaţi la Academia Microsoft

Studenții timișoreni vor putea explora și învăța diferite tehnologii de ultimă oră în cadrul Academiei Microsoft, organizată la Universitatea de Vest din Timişoara.   Compania Microsoft și Universitatea de Vest din Timişoara le propun studenților, în următoarea perioadă, o experiență unică, oferindu-le șansa de a explora și de a învăța diferite tehnologii Microsoft, în cadrul Academiei Microsoft. Aceasta va fi organizată la Facultatea de Fizică a UVT, în perioada 16 aprilie – 11 mai, fiind deschisă studenților de la orice universitate. Scopul Academiei Microsoft este, pe de o parte, motivarea studenților de a se gândi la viitorul lor loc de... The post Studenții timișoreni, invitaţi la Academia Microsoft first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis