Maternitatea Bega din Timișoara, modernizată pentru prima dată din 1990

Managerul Spitalului Județean din Timişoara anunţă că au fost finalizate lucrările de modernizare a Maternităţii Bega.   Clinica de Obstetrică și Ginecologie Bega, aflată în subordinea Sptalului Clinic Judeţean de Urgenţă Timişoara, a fost refăcută în urma unei investiții de 1,5 milioane de lei asigurată de Consiliul Județean Timiș. Marius Craina, managerul Spitalului Judeţean, declară că aceasta este prima intevenție majoră adusă maternității după 1990. Au fost efectuate lucrări de renovare şi modernizare a holurilor şi a unei părţi a saloanelor. Pentru prima oară a fost renovat şi demisolul spitalului unde vor funcţiona spaţii anexe, unitatea de transfuzii şi un... The post Maternitatea Bega din Timișoara, modernizată pentru prima dată din 1990 first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis