Volodimir Zelenski a menționat România în discursul său de la reuniunrea Consiliului European, în contextul în care a afirmat că, pentru Ucraina, a fi un bun vecin nu a fost niciodată doar o formulă de circumstanță, iar țara este pregătită să colaboreze cât mai strâns posibil și pe bază de repsect reciproc cu vecinii săi. […] Post-ul Volodimir Zelenski a mulțumit României la summitul CE: „Ucraina este profund angajată în promovarea respectului reciproc” apare prima dată în Ziarul Profit.
Volodimir Zelenski a mulțumit României la summitul CE: „Ucraina este profund angajată în promovarea respectului reciproc”
- de Ziarul Profit
- 2026/06/19 07:10
