Salariile angajaților primăriilor din București costă 10 milioane de euro lunar. Primăria Sectorului 3 are de patru ori mai mulți angajați decât Primăria Sectorului 6

În mai 2025, cele șase primării de sector din București alături de Primăria Capitalei aveau aproape 4.300 de angajați, iar suma totală pe care o plăteau pentru salariile și sporurile lor se apropia de 50 de milioane de lei, adică 10 milioane de euro, potrivit Spotmedia. Ce primării din București au cei mai mulți angajați […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit